HolsDB

Pushime Publike

Afganistani
Afrika qendrore
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antarktiku
Antigua dhe Barbuda
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamet
Bahraini
Bangladeshi
Barbadosi
Belgjika
Beliza
Benini
Birmania
Bjellorusia
Bocvana
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Bregu i Fildishtë
Britania e Madhe
Brunei Darussalam
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butania
Çadi
Danimarka
Dominika
Egjipti
Ekuadori
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Federata Mikroneziane
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Franca
Gaboni
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Greqia
Groenlanda
Guadalupa
Guajana
Guajana Franceze
Guam
Guatemala
Guernsey
Guineja
Guineja Bizare
Guineja Ekuatoriale
Haitia
Holanda
Holanda e Karibeve
Hondurasi
Hong Kong
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Aland
Ishujt Cayman
Ishujt e Bermudës
Ishujt e Kokosit
Ishujt e Kukut
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara
Ishujt Falkland
Ishujt Faroe
Ishujt Marshall
Ishujt minore periferike të Shteteve të Bashkuara
Ishujt Pitkern
Ishujt Solomon
Ishujt veriorë të Marianës
Ishulli i Krishtlindjeve
Ishulli i Njeriut
Ishulli Norfolk
Islanda
Italia
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jersey
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoros
Koreja e Jugut
Koreja e Veriut
Kosova
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kurasao
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Letonia
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Majot
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maroku
Martinika
Mauritania
Mauritiusi
Meksika
Moldavia
Monako
Mongolia
Montserrati
Mozambiku
Namibia
Naurua
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguai
Peruja
Polinezia Franceze
Polonia
Portoriko
Portugalia
Qipro
Republika Çeke
Republika Demokratike e Kongos
Republika Dominikane
Republika e Kongos
Republika e Maqedonisë
Republika Jugafrikane
Reunion
Ruanda
Rumania
Rusia
Sahara perëndimore
Salvadori
Samoa
Samoa Amerikane
San Marino
Sao Tome dhe Principe
Sejshelli
Senegali
Serbia
Shën Barthélemy
Shën Helena, Asension dhe Tristan da Kunja
Shën Kits dhe Nevis
Shën Lucia
Shën Martini
Shën Martini (Francë)
Shën Pierre dhe Miquelon
Shën Vincenti dhe Grenadinet
Shqipëria
Shtetet e Bashkuara
Siera Leone
Singapori
Siria
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Spanja
Sri Lanka
Suazilendi
Sudani
Sudani i Jugut
Suedia
Surinami
Svalbard dhe Jan Majen
Tailanda
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territori Palestinez
Timori Lindor
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad dhe Tobago
Tunizia
Turkmenia
Turks dhe Kaikos
Turqia
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Vatikani
Venezuela
Vietnami
Wallis dhe Futuna
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabveja
Zvicra
Bounce Emails
Free Online Dating
Search Engine Optimization

Menu

Pushime Publike
Festa Lista
Pushimet e ardhshme
Fazat e hënës
Kërko
Statistika
Festat fetare
Faqja kryesore

Download Database

Webmasters can download our entire public holiday database in XML format.

Public Holiday Database

Webmasters can also download some free XML files.

Free XML Files

FYI

Hols

[holz]

Plural noun: British informal word for holidays.

DB

[dee bee]

Technology: database.

Hols DB

The public holiday database.

Email