HolsDB

Gjithsej pushimet :: 3985

Numri total i festave publike për secilin vend.

Afganistani
14 ►
Afrika qendrore
11 ►
Algjeria
12 ►
Andorra
33 ►
Angola
17 ►
Anguilla
14 ►
Antarktiku
7 ►
Antigua dhe Barbuda
10 ►
Arabia Saudite
21 ►
Argjentina
16 ►
Armenia
16 ►
Aruba
11 ►
Australia
51 ►
Austria
12 ►
Azerbajxhani
19 ►
Bahamet
11 ►
Bahraini
15 ►
Bangladeshi
25 ►
Barbadosi
12 ►
Belgjika
17 ►
Beliza
14 ►
Benini
16 ►
Birmania
27 ►
Bjellorusia
11 ►
Bocvana
13 ►
Bolivia
17 ►
Bosnja dhe Hercegovina
25 ►
Brazili
25 ►
Bregu i Fildishtë
15 ►
Britania e Madhe
15 ►
Brunei Darussalam
15 ►
Bullgaria
10 ►
Burkina Faso
14 ►
Burundi
11 ►
Butania
22 ►
Çadi
12 ►
Danimarka
13 ►
Dominika
12 ►
Egjipti
16 ►
Ekuadori
15 ►
Emiratet e Bashkuara Arabe
14 ►
Eritrea
15 ►
Estonia
15 ►
Etiopia
13 ►
Federata Mikroneziane
17 ►
Filipinet
99 ►
Finlanda
18 ►
Fixhi
10 ►
Franca
13 ►
Gaboni
10 ►
Gambia
14 ►
Gana
14 ►
Gjeorgjia
17 ►
Gjermania
16 ►
Gjibraltari
11 ►
Grenada
13 ►
Greqia
14 ►
Groenlanda
13 ►
Guadalupa
24 ►
Guajana
15 ►
Guajana Franceze
18 ►
Guam
16 ►
Guatemala
13 ►
Guernsey
9 ►
Guineja
12 ►
Guineja Bizare
10 ►
Guineja Ekuatoriale
12 ►
Haitia
15 ►
Holanda
11 ►
Holanda e Karibeve
11 ►
Hondurasi
11 ►
Hong Kong
20 ►
Hungaria
12 ►
India
149 ►
Indonezia
16 ►
Iraku
19 ►
Irani
25 ►
Irlanda
9 ►
Ishujt Aland
18 ►
Ishujt Cayman
11 ►
Ishujt e Bermudës
10 ►
Ishujt e Kokosit
16 ►
Ishujt e Kukut
20 ►
Ishujt e Virgjër Britanikë
14 ►
Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara
18 ►
Ishujt Falkland
12 ►
Ishujt Faroe
16 ►
Ishujt Marshall
11 ►
Ishujt minore periferike të Shteteve të Bashkuara
10 ►
Ishujt Pitkern
7 ►
Ishujt Solomon
19 ►
Ishujt veriorë të Marianës
13 ►
Ishulli i Krishtlindjeve
12 ►
Ishulli i Njeriut
10 ►
Ishulli Norfolk
12 ►
Islanda
17 ►
Italia
16 ►
Izraeli
11 ►
Japonia
20 ►
Jemeni
12 ►
Jersey
9 ►
Jordania
18 ►
Kaledonia e Re
12 ►
Kamboxhia
25 ►
Kameruni
12 ►
Kanadaja
33 ►
Katari
10 ►
Kazakistani
16 ►
Kenia
12 ►
Kepi i Gjelbër
11 ►
Kili
18 ►
Kina
21 ►
Kirgistani
15 ►
Kiribati
13 ►
Kolumbia
22 ►
Komoros
12 ►
Koreja e Jugut
16 ►
Koreja e Veriut
20 ►
Kosova
12 ►
Kosta Rika
11 ►
Kroacia
14 ►
Kuba
9 ►
Kurasao
11 ►
Kuvajti
15 ►
Laosi
14 ►
Lesoto
11 ►
Letonia
14 ►
Libani
24 ►
Liberia
11 ►
Libia
14 ►
Lihtenshtajni
22 ►
Lituania
15 ►
Luksemburgu
14 ►
Madagaskari
12 ►
Majot
16 ►
Makao
23 ►
Malajzia
52 ►
Malavi
12 ►
Maldivet
11 ►
Mali
12 ►
Mali i Zi
13 ►
Malta
14 ►
Maroku
15 ►
Martinika
16 ►
Mauritania
10 ►
Mauritiusi
15 ►
Meksika
11 ►
Moldavia
15 ►
Monako
12 ►
Mongolia
13 ►
Montserrati
11 ►
Mozambiku
19 ►
Namibia
13 ►
Naurua
10 ►
Nepali
41 ►
Nigeri
12 ►
Nigeria
17 ►
Nikaragua
14 ►
Niue
10 ►
Norvegjia
15 ►
Omani
13 ►
Pakistani
17 ►
Palau
8 ►
Panamaja
13 ►
Papua Guinea e Re
10 ►
Paraguai
12 ►
Peruja
13 ►
Polinezia Franceze
16 ►
Polonia
13 ►
Portoriko
20 ►
Portugalia
24 ►
Qipro
18 ►
Republika Çeke
14 ►
Republika Demokratike e Kongos
8 ►
Republika Dominikane
12 ►
Republika e Kongos
9 ►
Republika e Maqedonisë
13 ►
Republika Jugafrikane
13 ►
Reunion
12 ►
Ruanda
16 ►
Rumania
13 ►
Rusia
21 ►
Sahara perëndimore
15 ►
Salvadori
15 ►
Samoa
16 ►
Samoa Amerikane
12 ►
San Marino
18 ►
Sao Tome dhe Principe
9 ►
Sejshelli
13 ►
Senegali
12 ►
Serbia
17 ►
Shën Barthélemy
13 ►
Shën Helena, Asension dhe Tristan da Kunja
11 ►
Shën Kits dhe Nevis
12 ►
Shën Lucia
10 ►
Shën Martini
13 ►
Shën Martini (Francë)
12 ►
Shën Pierre dhe Miquelon
11 ►
Shën Vincenti dhe Grenadinet
13 ►
Shqipëria
14 ►
Shtetet e Bashkuara
62 ►
Siera Leone
9 ►
Singapori
11 ►
Siria
18 ►
Sllovakia
15 ►
Sllovenia
14 ►
Somalia
14 ►
Spanja
35 ►
Sri Lanka
26 ►
Suazilendi
12 ►
Sudani
9 ►
Sudani i Jugut
19 ►
Suedia
22 ►
Surinami
20 ►
Svalbard dhe Jan Majen
14 ►
Tailanda
22 ►
Tajvani
15 ►
Tanzania
18 ►
Taxhikistani
13 ►
Territori Palestinez
14 ►
Timori Lindor
17 ►
Togo
14 ►
Tokelau
9 ►
Tonga
11 ►
Trinidad dhe Tobago
16 ►
Tunizia
16 ►
Turkmenia
17 ►
Turks dhe Kaikos
12 ►
Turqia
18 ►
Tuvalu
13 ►
Uganda
14 ►
Ukraina
14 ►
Uruguai
13 ►
Uzbekistani
9 ►
Vanuatu
13 ►
Vatikani
16 ►
Venezuela
24 ►
Vietnami
7 ►
Wallis dhe Futuna
15 ►
Xhamajka
10 ►
Xhibuti
13 ►
Zambia
13 ►
Zelanda e Re
22 ►
Zimbabveja
12 ►
Zvicra
25 ►
Bounce Emails
Free Online Dating
Search Engine Optimization

Menu

Pushime Publike
Festa Lista
Pushimet e ardhshme
Fazat e hënës
Kërko
Statistika
Festat fetare
Faqja kryesore

Download Database

Webmasters can download our entire public holiday database in XML format.

Public Holiday Database

Webmasters can also download some free XML files.

Free XML Files

FYI

Hols

[holz]

Plural noun: British informal word for holidays.

DB

[dee bee]

Technology: database.

Hols DB

The public holiday database.

Email